Ehhez a témához sem szükséges komoly felszerelés, kezdő szettel is meg tudod csinálni.
Szükséged lesz mindenképpen egy STABIL állványra. Ez elengedhetetlen kellék, e nélkül ugyanis nem tudod mozdolatlanul hagyni a gépedet hosszú ideig. (Végső esetben letámasztással is lehet próbálkozni, de akkor is csak távkioldóval)
TIPP: érdemes már az elején egy jó minőségű állványt megfizetni. Ne játsszd el azt amit én, hogy mindig olcsó állványokat vettem, gyorsan ki is nőttem, és vehettem megint egy másikat. Amennyiben az elején megfelelőt veszel, akkor ezek a „lépcsők” elkerülhetőek.
Szükséged lesz távkioldóra. Amennyiben nincs, akkor fennáll a veszélye, hogy ahogy hozzáérsz a géphez, az elmozdul, ezzel tönkre téve az egész munkát. Vezetékes vagy infra távkioldót is használhatsz, nem egy nagy összeg, 3-10 ezer Ft között kaphatsz már.
Magától értetődő, de szükséged lesz egy fotózásra alkalmas eszközre is. Ez többnyire DSLR/MILC gép legyen, de egyébként aki haladóbb, az telefonnal is meg tudja csinálni.
Amennyiben a helyzet megköveteli, ND szűrőt is lehet alkalmazni, pl naplementénél.
Vannak esetek (több, mint azt gondolnád), amikor több képből kell dolgozni (ennek fő oka általában az, hogy a 1 expóból egyszerűen lehetetlen megcsinálni a témát, mert az teljesen kiég a sok fény miatt, stb..), összerakni a képeket, ehhez a Photoshop az ajánlott, érdemes azt megtanulni. Az utómunkádtól függ a végeredmény, ugyanis hiába jó az alapkép (helyszíni munka), ha a végén nem tudod rendesen megcsinálni, akkor nem születik meg a megtervezett kép.
2 hozzászólás
Torma Imre
Köszönöm az ismertetést, talán közelebb kerültem a jobb képekhez.
Davidi
Örülök ha tudtam segíteni 🙂